רשימת שותפים

רשימת שותפים

Tapuahמסגרת

עמותת תפוח Appleseeds Academy-עמותת תפוח הוקמה על ידי הנשיא והמייסד ליאון רקנאטי בשנת 2000 במטרה לצמצם הפערים החברתיים באמצעות כלים טכנולוגיים ופיתוח מיומנויות לחיים. העמותה מתמחה ביצירה, ניהול והפעלת טכנולוגיות בפרישה ארצית המשלבות הכשרות מקצועיות בראייה חברתית ומותאמות לכלל המגזרים, האוכלוסיות וקבוצות הגיל.
תפוח מפעילה את צוות השגרירים של תכנית מענטק: התוכנית בנויה מנציגים, סטודנטים ערביים מהמוסדות האקדמיים המובילים בארץ, הלומדים טכנולוגיה.
השגרירים הם "אנשי השטח" האחראיים על הגדלת נראות התכנית וחשיפתה לאוכלוסיית היעד- סטודנטים ערביים ישראלים הלומדים מקצועות טכנולוגיים בקמפוסים. השגרירים מהווים גשר עבור השותפים המפעילים את תכנית מענטק על ידי חיבורם למוסדות האקדמיים ולאנשי המפתח בהם.
צוות השגרירים עובר הדרכה וליווי מקצועי ע"י עמותת תפוח, המכשירים אותם להיות חונכים עבור הסטודנטים בקמפוס, בנושאי תעסוקה. השגרירים מהווים כתובת נגישה ונוחה לשאלות ולהתייעצויות עבור הסטודנטים הניצבים לקראת השתלבות ראשונית בשוק התעסוקה, הם מסייעים להם בכתיבת ועריכת קורות החיים ומובילים אירועי חשיפה לעולם ההייטק הישראלי הכוללים סיורים מחוץ לקמפוס, סדנאות והכוונה מקצועית עם נציגים מתעשיית ההייטק ועוד.
תרומתו המשמעותית של הצוות באה לידי ביטוי בהרחבת מאגר המועמדים של התכנית וביצירת ערוצי פעולה ישירים מול המוסדות האקדמיים, עבור שותפי התוכנית. בנוסף, שותפים השגרירים לתהליכי חשיבה אודות שיפור התכנית והתייעלותה.
השגרירים מעידים כי פעילותם מאפשרת להם להעניק לקהילה ממנה הם מגיעים הזדמנות לחולל שינוי משמעותי בחייה, לשפר את מצבם האישי, החברתי, התעסוקתי והכלכלי.

 

 

קו משווה- הוקמה במטרה לחולל סביבה עסקית פתוחה ושוויונית להעסקת אקדמאים ערבים ולהגדיל משמעותית את מספר האקדמאים הערבים המשולבים בחברות עסקיות וציבוריות בתפקידים ההולמים את כישוריהם.

קו משווה הוקמה ביוזמתם של דב לאוטמן ז"ל, ד"ר עירית קינן, התאחדות התעשיינים ואיגודי המעסיקים במשק ומופעלת על ידי אנשים שאכפת להם מהמצב החברתי בישראל, אנשים שמוכנים לפעול לצמצום הפערים ולמען חברה שוויונית יותר.
העמותה מפעילה מרכז קריירה, ימי מרתון לקריירה וסדנאות למועמדים ומעסיקים.

 

מרכז פרס לשלום-  הצטרף רשמית למיזם מענטק בינואר 2014. כארגון עם כמעט עשרים שנים בביצוע פרויקטים אזוריים המקיפים פיתוח וטכנולוגיה כלכליים, מרכז פרס לשלום נוסד בשנת 1996 על ידי נשיא המדינה לשעבר וחתן פרס נובל לשלום, שמעון פרס. המרכז הוא הארגון המוביל בישראל בקידום בניית שלום בין ישראל לשכנותיה, כמו גם בין אזרחים יהודים וערבים בישראל. המשימה של מרכז פרס לשלום היא לקדם שלום בר קיימא וקידום במזרח התיכון על ידי טיפוח סובלנות, פיתוח כלכלי וטכנולוגי, שיתוף פעולה ולרווחתם – הכל ברוח חזונו של נשיא פרס.

מרכז פרס לשלום משרת שני תפקידים חשובים בפרוייקט: ראשון, מחלקת העסקים והסביבה שהיא ביתם של מגייסת מענטק במשרה מלאה, שעומדת בקשר רצוף עם מאות מועמדים שעוברים את התכנית על בסיס שנתי. מרים המגייסת גם אחראית לשמירה על קשרים שוטפים עם צוותי משאבי האנוש של חברות קואליצית מענטק, עם המטרה הסופית של מה שהופך את המשחק הנכון בין המועמד והחברה, ולהקל על תהליך הגיוס במידת צורך.
שנית, מרכז פרס לשלום נותן פלטפורמה נוספת לסדנאות ואירועים שמבקשים לחזק הן את בטחונם המקצועי של מועמדי מענטק והעלאת המודעות בקרב החברות הנוכחיות והפוטנציאליות בקואליציה על היתרונות של התכנית. דוגמאות לפעילויות אלה הן קורסי האנגלית למועמדים, ביקורי מועמדים בחברות היי טק, אירועים למנהלי משאבי אנוש ומנכ"לים של חברות הקואליציה, ועוד.

 

עמותת צופן – צופן נוסדה בנצרת בשנת 2008 על ידי סמדר נהב, יזמת היי טק, סאמי סעדי, רואה חשבון עצמאי ויוסי כותן, בכיר בתעשיית ההיי טק. העדרם והדרתם של הערבים אזרחי ישראל מתעשיית ההיי טק שלה עוררו אותם לפעולה והם הסיקו כי הבאת ההיי טק לתוך הקהילה הערבית תאפשר שילוב ערבים בהיי טק ותעשה שימוש בהיי טק כמנוף לצמיחה ולהתפתחות כלכלית בחברה הערבית בישראל.
צופן מפעילה את תוכנית המנטורים. התוכנית מיועדת לסייע למועמדים ערבים, למקסם את הפוטניצאל האישי שלהם בתהליך הכניסה לעולם ההי טק הישראלי, בהתאם לכישורים והמיומנויות האישיות של כל אחד.
בתהליך המנטורים הוא תהליך של התפתחות בו אדם מנוסה בעל ידע מלווה את פיתוח הקריירה של צעיר/ה חסר נסיון ע"י יעוץ, לימוד ומתן תמיכה.
מטרות התכנית- להעצים את משתתפי התכנית וליצור סביבת עבודה מקצועית תומכת, תוך הגדלת הרשת המקצועית, על מנת לפתוח הזדמנויות חדשות בתחום ההי – טק עבור משתתפי התכנית.

 

itworksITWorks - הינו גוף ללא מטרות רווח אשר הוקם ב-2006, במטרה לקדם גיוון בתעסוקה ולאפשר למגוון אנשים להגיע למימוש פוטנציאל יכולותיהם בעולם העבודה. התוכניות של ITWorks, הפועלות בפריסה ארצית, מעניקות הכשרות טכנולוגית בתחומים מתקדמים, לצד מיומנויות תעסוקתיות, אישיות ומקצועיות. החזון שלנו הוא לשנות את מפת התעסוקה בישראל על ידי מתן הזדמנויות, המסייעות למשתתפים להשיג עצמאות כלכלית, באמצעות עבודה בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. צוות ITWorks מלווה באופן מקצועי את השתלבותם והשמתם של בוגרי התוכניות בתעסוקה איכותית בקדמת הטכנולוגיה. במהלך השנים, נטלו חלק  בפעילויות ITWorks אלפי משתתפים כאשר 73% מתוכם עובדים כיום במשרה מלאה בתחום הכשרתם. ההערכה האחרונה שהתבצעה אודות פעילות הארגון מתחילתו הצביעה על שיעור השמה ממוצע של 73%, החזר השקעה (ROI) של 983% וחיסכון מוערך של כ-70 מליון דולר בקצבאות מהמדינה. 

 

 

חברות הקואליציה