קצת על הטכנולוגיה של הדפסת תלת מימד

הדפסת תלת מימד

בעזרתה של מדפסת תלת מימד ניתן לייצור פתרונות רפואיים, להדפיס צעצוע לילד או דווקא מכונות ייצור לתעשיה. האפשרויות בלתי מוגבלות וכתוצאה מכך ניתן לראות התעניינות הולכת וגוברת במה שמציעות מדפסות מהסוג המדובר. על כך ועוד ידובר במאמר הבא.

מה זה בעצם הדפסת תלת מימד?

הדפסת תלת מימד זוהי הדפסה אשר מייצרת דגמים מוחשיים פיזיים מתוך מודל ממוחשב של האובייקט. הדפסה מסוג זה צוברת תאוצה אדירה בשנים האחרונות והיא הופכת יותר ויותר נפוצה. בעזרת המדפסות ניתן לייצור כמעט כל דבר שעולה על הדעת, החל מצלחת פלסטיק ועד מכונות ייצור ומכשור רפואי.

> קראו על הדפסות תלת מימד באתר פריטק

פיתוחים חדשים בשנים האחרונות

לאחרונה ניתן לראות כי ישנם לא מעט חוקרים אשר מתעסקים עם הדפסה ביולוגית תלת מימד. בעצם ישנו ניסיון לעשות שימוש ברקמות חיות שגדלות במעבדה וזאת על מנת ליצור איברים מלאכותיים למשל. בשלב בו הטכנולוגיה תבשיל הדבר צפוי להביא למהפך אמתי בעולם הרפואה ולא בכדי ישנה התלהבות רבה בקרב גופי מחקר שונים הבוחנים את תחום הדפסות תלת המימד.

כל חברה ופתרונות ההדפסה שלה

דבר מעניין לדעת זה עצם היותן של מדפסות שונות עושות שימוש בחומרים שונים לשם ההדפסה. חברת 3D Systems הוותיקה למשל מוכרת ללקוחותיה פולימרים שמתמצקים בלייזר. לעומתה ישנן חברות שמציעות פתרונות מבוססים על הדפסה בעזרת נייר משרדי על גבי שכבות והדבקתו בדבק מתאים.

בכל אופן, יהיה מוטב מבחינת כל אחד מכם לוודא כי הוא מחפש אחר הפתרון שיתאים בדיוק לו ולצרכיו. מכיוון שמדפסת התלת מימד הראשונה הגיעה לעולמנו רק ב – 1983 ומדובר עדיין במוצר חדש, יש לשים לב כי מבינים בדיוק מה הצורך שלכם וזאת כאשר משיגים מענה מותאם אישית.

קראו על חריטה וכרסום cnc בלינק https://www.fritech.co.il/cnc-1

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה סייבר ואיך מתחילים לעבוד בזה
אחד הביטויים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, לא רק בז'רגון של אנשי מקצוע שעוסקים בעולם ההייטק בכלל...
קרא עוד »
דצמ 08, 2021
שחזור דיסק קשיח בעיר ירושלים
האם ניתן לשחזר דיסק קשיח? האם אי פעם שאלתם את עצמכם, כיצד ניתן לשחזר נתונים מהכונן הקשיח, במיוחד כאשר...
קרא עוד »
מרץ 02, 2021
בחירת אינטרנט ביתי בקלות
האינטרנט הוא אחד הדברים החשובים ביותר בכל בית היום. הוא מאפשר לנו להישאר מעודכנים לגבי חדשות ברחבי...
קרא עוד »
מרץ 17, 2021