סליקה באינטרנט לעסקים – איך זה בדיוק עובד?

סליקה באינטרנט היא תהליך הכולל הסדרת עסקאות פיננסיות בין גורמים שונים, לרוב בהקשר של עסקאות מקוונות. בהקשר של עסקים, סליקה באינטרנט מתייחסת בדרך כלל לסילוק תשלומים בין עסקים ללקוחותיהם עבור סחורות או שירותים שנרכשו באינטרנט. 

חשוב לציין שתהליכים וממשקים עשויים להשתנות מעט בהתאם למוסדות ולמערכות הפיננסיות הספציפיות המעורבות. ודא תמיד שאתה משתמש באתרים או אפליקציות מאובטחים ורשמיים בעת התמודדות עם עסקאות פיננסיות באינטרנט.

איך זה מתבצע?

שער תשלום: שער תשלום הוא שירות המאפשר לעסקים לקבל תשלומים מקוונים בצורה מאובטחת. כאשר לקוח מבצע רכישה באתר של העסק, הוא מזין את פרטי התשלום שלו (פרטי כרטיס אשראי, למשל) בעמוד התשלום של האתר.

הרשאה: שער התשלום שולח באופן מאובטח את פרטי התשלום של הלקוח לבנק הקולט (הבנק המספק לעסק את האמצעים לקבל תשלומים בכרטיס אשראי) לצורך הרשאה. לאחר מכן, הבנק הקולט מתקשר עם הבנק המנפיק (הבנק של הלקוח שהנפיק את כרטיס האשראי) כדי לאמת את העסקה.

אישור: אם העסקה מאושרת, שער התשלום שולח הודעת אישור חזרה לאתר בית העסק המאשרת שהתשלום הצליח.

סליקה: לאחר אישור העסקה, הבנק הרוכש של העסק מתחיל בתהליך הסליקה. הסליקה כרוכה בהחלפת פרטי העסקה והכספים בין הבנקים המעורבים ורשתות התשלומים. תהליך הסליקה מבטיח את העברת הכספים מהבנק של הלקוח לחשבון העסק.

שימוש באשראי מקוון יכול להיות דרך אסטרטגית לעסקים לנהל את הכספים שלהם, לבצע רכישות ולהשקיע בהזדמנויות צמיחה. הנה שני דרכים שבהן עסק יכול להשתמש באשראי באינטרנט:

רכישות ואספקה מקוונות: עסקים צריכים לעתים קרובות לקנות אספקה, ציוד ופריטים אחרים הדרושים לפעילותם. שימוש בכרטיס אשראי עסקי באינטרנט מאפשר להם לבצע רכישות בצורה נוחה. לספקים וספקים רבים יש פלטפורמות מקוונות המקבלות תשלומים בכרטיס אשראי.

פעולות מסחר אלקטרוני: אם העסק שלך מפעיל חנות מקוונת או מוכר מוצרים/שירותים באמצעות פלטפורמות מסחר אלקטרוני, קבלת תשלומים בכרטיס אשראי מלקוחות היא חיונית. זה כרוך בהקמת שער תשלום מקוון המעבד בצורה מאובטחת עסקאות בכרטיס אשראי.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.interspace.net/

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טונר למדפסת hp
טונר הוא סוג של דיו שעובד בעיקר עם מדפסות לייזר. מדפסות לייזר עושות שימוש יפה דווקא עם טונר למדפסת hp...
קרא עוד »
יונ 27, 2021
חיבור אינטרנט מהיר ושירות מצוין – עם ספק אינטרנט ITC הכול יעבוד
בחירת ספק אינטרנט עשויה להשפיע מאוד בטווח הארוך, על חוויית השימוש בשירות חשוב זה. זאת, הן עבור עסקים...
קרא עוד »
אוג 24, 2022
מכללות למקצועות ההייטק – מה אפשר ללמוד בהן?
מכללות הן המקומות הטובים ביותר להתחיל את הקריירה שלך בהייטק. הם מספקים את הסביבה המתאימה לך ללמוד...
קרא עוד »
אוג 01, 2022