האם אחסון אתרים משפיע על היכולת של אתר להתקדם בגוגל?

אחסון אתרים וקידום בגוגל

לכאורה, אחסון אתר הוא היבט טכני משני, שנמצא ברקע המאמצים להקים ולהפעיל אתר עסקי איכותי. אך האם ייתכן, שהשאלה היכן מאחסנים אתר אינטרנט, משליכה על מצבו בתוצאות החיפוש במנועי חיפוש?

זמינות

ראשית, חוסר זמינות של אתר גורמת ל"מהירות הטעינה" הגרועה ביותר שניתן להעלות על הדעת: דקות ואף שעות ארוכות, בהן הלקוחות לא מצליחים להיכנס לאתר. הדבר עשוי להתרחש, גם עקב תקלה בשירות אחסון והוא נלקח בחשבון בדירוג האתר במנועי החיפוש. לכן, חשוב לזכור שלשירותי אחסון אתרים שונים, יכולת לספק זמינות ברמות שונות. פה נעצור לציין שכדאי לראות את ההשוואה באתר websiteplanet, ולו כדי לשפוך מעט אור על הנושא.

30 שניות זוז!

"זמינות" כשלעצמה לא מספיקה. חשובה ממנה המהירות. כמו שלמדנו בטירונות, 30 שניות זה "ים של זמן", אבל אתר צריך להיטען הרבה יותר מהר מזה! יותר מכך – אתר שלא עומד בזמנים מינימאליים מסוימים, נפגע בדירוגו בתוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל.

התחייבות הספק

כיצד ישפיע אחסון אצל ספק ספציפי? חיפוש לגבי ספק ששוקלים לעבוד איתו, עשוי לספק מידע על מקרים בולטים של חוסר זמינות בשירותיו. אם מחליטים לעבוד איתו, צעד חשוב הוא לסכם רשמית על רמת הזמינות שעבורה משלמים. מהירות טעינת האתר הוא נושא מורכב, שתלוי גם בעיצוב האתר, אבל ישנם היבטים טכניים שניתן לקבוע מראש, דוגמת רמת זמינות מינימאלית אליה הוא מתחייב. למעשה, רמה זו היא במילא חלק מהחבילות סטנדרטיות אצל ספקים, כך שאתה תשלם עבורה בכל מקרה. לכן חשוב לבחור בצורה חכמה, עבור מה משלמים ואם מעוניינים בתנאים מיוחדים, לבקש ולסכם על כך במסגרת הסכם רמת שירות (SLA – Service Level Agreement).

בדיקה מתמשכת

כדאי לבדוק את זמינות האתר לאורך זמן ואת מהירות טעינתו בפועל. כך תבטיח, שהיבט זה לא ישפיע לרעה על הדירוג. ישנם כלי עזר שמסייעים בכך ואף מספקים התרעות על חוסר זמינות או חריגה מזמני טעינה מינימאליים.

לסיכום

קידום אתרים הוא מפתח חיוני להפקת תועלת עסקית מאתר, והוא חלק בלתי נפרד משיווק העסק. מדובר בנושא מורכב למדי וחבל שהוא "ייפול" בגלל היבט טכני ופשוט יחסית, כמו בחירה באחסון אתרים לא איכותי.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאגרי תמונות – מצאו מענה הולם
מאגרי תמונות הם אוסף דיגיטלי של תצלומים, המאורגנים בדרך כלל לפי קטגוריות או אוספים. ארכיונים רבים...
קרא עוד »
דצמ 05, 2022
קורס שמאות מקרקעין אונליין – האם זה מתאים לכם?
מתעניינים באפשרות להתחיל ללמוד את תחום שמאות המקרקעין? זה משהו שכל אחד מכם יכול לעשות עם קורס שמאות...
קרא עוד »
נוב 01, 2021
חשיפת התובנות: 3-8 היבטים חיוניים להבנה לגבי עורכי דין לקבלנים
בעולם הבנייה המתפתח כל הזמן, מתעלמים או מזלזלים בתפקידו של עורך דין קבלנים. עם זאת, אנשי מקצוע משפטיים...
קרא עוד »
אוק 19, 2023