מהם כבלים קואקסיאלים?

כבל הוא אמצעי תקשורת המעביר אותות חשמליים. זהו מוליך העשוי מחוטים מבודדים ומשמש להעברת נתונים. השם נובע מכך שהוא מורכב משני מוליכים, הנקראים מוליכים חיצוניים ופנימיים. כבל קואקסיאלי מורכב משני מוליכים או יותר המפותלים בדרכים שונות ליצירת מוליך אחד ארוך, ויש לו יישומים רבים בתקשורת, מערכות תקשורת צבאיות, רשתות מחשבים והעברת כוח במתח גבוה.

המטרה העיקרית של שימוש בכבל זה:

המטרה העיקרית של כבלים קואקסיאליים היא להעביר אותות חשמליים ללא אובדן על ידי הפצתם על פני מרחקים קבועים באמצעות תכונות הבידוד הפנימיות שלו. המוליך הפנימי נושא את הזרם החשמלי בעוד המוליך החיצוני נושא את האות עצמו. שני המוליכים מחוברים זה לזה במרווחים לאורכם באמצעות מבודד גמיש . כבלים קואקסיאליים משמשים בציוד תקשורת של מחשבים, טלוויזיה ומכשירי הקלטה. כבל קואקסיאלי הומצא על ידי ג'ון הנרי וולסטונקראפט בשנת 1791, שהבחין כי חוט נחושת מעוות על מחרטה יכול לשמש להעברת נתונים. מאמר שפרסם וולסטונקראפט בתחילת אותה שנה פירש נכון את תכונותיו ותיאר אותו כמבודד הטוב ביותר האפשרי.

כבל קואקסיאלי לאורך ההיסטוריה:

כבל קואקסיאלי הופץ לראשונה על ידי קבוצה של אנשי עסקים אמריקאים בשנת 1864 בשיקגו, אילינוי. לאחר רכישת הזכויות להמצאתו, הפכה וולסטונקראפט לאחד המשקיעים והשותפים העיקריים שלהם. זה היה הצלחה מסחרית עבור שני הצדדים ועד מהרה כל אחד קיבל עליו פטנט המצאה כמו גם אחר מפלגה. כבלים קואקסיאליים שימשו במקור בכבלי טלפון, כפי שהם נמצאים עד היום בארצות הברית (לשימוש מסחרי בלבד) וברחבי רוב אירופה. בשנת 1861, המצאת מערכת טלגרף חשמלית על ידי מייקל פאראדיי אפשרה העברת טלקומוניקציה בין שני צדדים באמצעות כבלים קואקסיאליים על חוט משותף. זה איפשר לשלוח נתונים למרחקים ארוכים על ידי יצירת זרם חשמלי בכבל. 

להשיג באתר של ג.ברס

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו מומחה מבדקי חדירה?
מומחה סייבר אשר מנוסה בביצוע של מבדקי חדירה ידע לבדוק סיכונים פוטנציאליים אשר עלולים להעיד על סיכויי...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
אחסון אתרי וורדפרס – איך בוחרים שירות אחסון?
כשאנחנו מבקשים להתחבר לפלטפורמת וורדפרס, עלינו לזכור שזה רק שלב אחד בתהליך להקמת אתר אינטרנט חדש. על...
קרא עוד »
יול 05, 2021
גישה מרחוק – מה זה ולשם מה אנחנו צריכים את זה?
תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. נניח ואתם עובדים בעסק על מאפיינים מסוימים, כאלה שאתם לא יכולים לשתף...
קרא עוד »
יונ 17, 2020