מתי מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לענייני גירושין?

ע"פ הסטטיסטיקה: יותר משליש מהזוגות שהתחתנו או שהפכו לידועים בציבור – ייפרדו בשלב כלשהו במהלך חייהם. הנתונים העצובים הופכים לגבוהים יותר מבחינת אחוז הגירושין – מה שלא נותן הרבה תקווה להמשך. בנוסף לכך, יש תהליכים שאינם מתנהלים 'על מי מנוחות', תוך שלעיתים הפרידה יוצאת מכלל שליטה ופוגעת בילדים או באחד מבני הזוג.

במקרים כאלה חשוב להתייעץ עם עורך דין לדיני משפחה בעיקר כאשר לא מצליחים להגיע להסכמות או הבנות מול מגשר או מגשרת או אחד מול השנייה. אז מתי כדאי לקבל המלצות מעורך דין? הנה כמה מקרים:

במקרה של אלימות פיזית, כלכלית או מילוליות

לצערנו לא כל תהליכי הגירושין מתנהלים באופן חלק, ורבים המקרים אשר בהם משתמשים בני הזוג בשיטות שונות שאינן מקובלות או חוקיות, זאת כדי ל'הביס' את מי שממנו אוטוטו נפרדים. במקרים של אלימות במשפחה או אלימות כלכלית, במידה ואתם חשים מרומים או מרגישים כי 'ידיכן כבולות' – כדאי לפנות לעורך דין גירושין שיספק ייעוץ והכוונה להמשך.

כשאין הסכמה

ייעוץ עם עורך דין מקובל בעיקר במקרים בהם אין הסכמה בין בני הזוג אשר מפרידים כוחות. במידה ואין הבנות בנוגע לתשלומי מזונות או משמורת על ילדים – חשוב לשכור עורך דין מומלץ.

כשמונחים על השולחן נושאים כספיים חשובים

הון בלתי מבוטל, צוואות וירושות, הוצאות גדולות או חובות שלא שולמו, ענייני מזונות ושאר תשלומים – כולם מעסיקים בני זוג שנמצאים בתהליכי גירושין. במידה ואינכם מצליחים להגיע להסכמה בעניין כזה או אחר, ובמידה שיש סכומי כסף גדולים שחשוב להתייעץ עם עו"ד כדי להבין מה הזכויות שלנו עליהם – כדאי לקבל עצות של עורכת דין גירושין מנוסה.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טונר למדפסת hp
טונר הוא סוג של דיו שעובד בעיקר עם מדפסות לייזר. מדפסות לייזר עושות שימוש יפה דווקא עם טונר למדפסת hp...
קרא עוד »
יונ 27, 2021
חוקי חזקות – כך תצליחו ללמוד
כדי להצליח עם לימוד חוקי חזקות יהיה רצוי לפנות אל מורה פרטי עם ניסיון רלוונטי בהוראה של אלה. מורה...
קרא עוד »
אפר 07, 2022
מהי תובענה ייצוגית והאם אפשר להתמודד איתה לבד?
תובענה ייצוגית היא שונה במהותה מתביעה פרטית, כאן אנו עוסקים בפגיעה של גורמים כמו תאגידים, או רשות...
קרא עוד »
יול 06, 2021