וורדפרס או וויקס – מה עדיף לנו?

כל מי שרוצה להקים היום אתר אינטרנט, יכול לעשות זאת באופן עצמאי, באמצעות פלטפורמות שונות. שתי הפלטפורמות הפופולאריות ביותר לשם כך, הן וויקס וורדפרס. כעת השאלה היא, איזו פלטפורמה עדיפה. 

לפני שאנחנו נסביר בקצרה מה ההבדל ביניהן, נסביר על כל אחת מהן. וורדפרס נחשבת לפלטפורמה הגדולה ביותר לבניית אתרים באינטרנט היום. מדובר על פלטפורמה שמאפשרת לכל מי שרוצה להתחבר ולהקים בעזרתה אתר אינטרנט. מדובר על תהליך מאוד פשוט וקל, בעיקר אם נעזרים בליווי של מעצבת גרפית כמו ריקי כהן זליג. 

וויקס זו פלטפורמה שנוצרה על ידי חברה ישראלית, היא מבוססת על HTML5, ועל תהליך של גרירת תכנים אל תוך המערכת. בדומה לוורדפרס, היא כולל יישומים שונים שניתן להוסיף במערכת. ההבדל הוא, כאן מדובר על יישומים שהחברה מפתחת ומעט, יחסית, יישומים שמפתחים עצמאים יוצרים. לעומת זאת וורדפרס, זו מערכת פתוחה ולכן כל מפתח יכול להתחבר ולייצר יישומים שכל משתמש יכול להוריד ולהתקין באתר שלו. 

עם איזו מערכת עדיף לעבוד?

שתי המערכות הן טובות, בוודאי עבור מי שמעוניין להקים אתר אינטרנט לעסק או עבורו באופן עצמאי. ההבדל בין שתי המערכות הוא, שמערכת וורדפרס קל יותר להעביר אותה משרת אחסון אחד לשני, קל יותר להעביר אותה מחברת ניהול אחת לאחרת. מעבר לכך, זו מערכת הרבה יותר פשוטה לתפעול והרבה יותר להשתמש בה לצורך הקמת אתר אינטרנט כזה או אחר. 

צריך לומר, הרבה יותר אנשים בוחרים להשתמש במערכת וורדפרס מאשר בניית אתרי וויקס. זה טבעי, שכן מדובר על מערכת הרבה יותר איכותית ומוכרת בעולם, זאת למרות שחברת וויקס נחשבת לאחת מחברות ההייטק המובילות בעולם, וללא ספק מדובר על אחת מהחברות שמייצגות את ההייטק הישראלי בגאווה בכל העולם, בהצלחה ובסיפוק גדולים.

כתוב/כתבי תגובה