טיפים לתיקון שטיחים

תיקון שטיחים

שטיחים הם דבר יקר בדרך כלל ואולי בגלל זה, רבים מבני האדם אוהבים ורוצים לתחזק את השטיחים שישנים שלכם למשך כמה שיותר זמן. מה עושים ואיך מתקנים קרעים בשטיחים? על כל זה ועוד במאמר שלפנינו.

טיפים לתיקון שטיחים |

אתם יכולים לתקן חור קטן, לקרוע או לשרוף בטכניקות שיהפכו את התיקון לכמעט בלתי נראה. תזדקקו ל"תקע" של שטיח שמתאים לחתיכה הפגומה. אם אין לכם שאריות, אתם יכולים לחתוך חתיכה מתוך ארון או מתחת לריהוט בבית שאתה לא ממש מתכוונים להזיז. (זה אולי נשמע קיצוני, אבל זה הרבה יותר זול מאשר להחליף את השטיח כולו).

תיקון שטיח קטיפה |

אם יש לכם שטיח מסוג "קטיפה" עם משטח שטוח וללא דפוס, אתם יכולים לבצע תיקון שטיחים שהוא בלתי נראה לחלוטין.

אם לשטיח שלכם יש דפוס צבע מסוים, עיצוב משטח מרקם או חוט לולאה, תצטרכו להיות יותר מומחים כשאתם חותכים את הבלאי, והתיקון עשוי להיות גלוי (אבל אתם כנראה היחידים שישימו לב לזה).

לפני שתתחילו בתיקון זה, קנו סכין שטיח עם להבים להחלפה. תצטרכו גם גליל של סרט שטיח חד צדדי. הקפידו לבחור סרט קלטת חזק עם חיזוק רשת.

תיקון שריפת שטיחים: גזרו את הנזק והקרע התואם |

וודאו שהאזור בו אתם עובדים מואר היטב. כדי לסמן את האזור שתחתכו, חלקו את סיבי השטיח סביב הנזק כאילו אתם מפרידים את שיערכם. שמרו את קווי החלק לפחות 1/2 אינץ' מהנקודה הפגומה. חתכו לאורך החלקים בעזרת להב חד ובסכין.

בשלב הבא, יש לחתוך תקע חלופי, באמצעות המגזר כתבנית. כדי להתחיל, בצעו חתך ראשון בחומר ההחלפה, בעזרת מחליק, כדי להנחות את סכין השטיח שלכם. ואז הגדירו את הגזרה על החומר החלופי כשקצה אחד מיושר לאורך החיתוך הראשון.

סגירת הקרע בשטיח |

כשאתם מניחים את הגזרה על גבי החומר החלופי, וודאו שהתנומות שלהם פועלות באותו כיוון. אתם יכולים לדעת לאיזה כיוון התנומה פועלת על ידי חיכוך היד על השטיחים וצפייה באיזו דרך נופלים הסיבים או עומדים.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מאגר תמונות
מאגרי תמונות ELEMENTS באינטרנט הוא משאב שניתן להשתמש בו כדי למצוא כל סוג של תמונה שצריך. ניתן להתייחס...
קרא עוד »
ספט 04, 2022
טונר למדפסת hp
טונר הוא סוג של דיו שעובד בעיקר עם מדפסות לייזר. מדפסות לייזר עושות שימוש יפה דווקא עם טונר למדפסת hp...
קרא עוד »
יונ 27, 2021
מה זה השבחת זרע?
הליך השבחת זרע כולל פנייה אל מעבדת פוריות על מנת שהיא תוכל לקחת את דגימה של הזרעונים שלכם ולאחר מכן...
קרא עוד »
אפר 04, 2021