פישינג – האם הארגון שלכם מוכן?

פישינג הוא סוג של מתקפת סייבר המשתמשת בהנדסה חברתית כדי לקבל מידע כגון שמות משתמש, סיסמאות ופרטי כרטיסי אשראי. הונאת הדיוג מועברת בדרך כלל באמצעות דואר אלקטרוני. המייל יכיל קישור שיעביר את האדם לאתר שנראה כמו האתר לו הוא מצפה. ניתן לעשות זאת על ידי יצירת דף כניסה מזויף או על ידי שליחת מייל עם שורת הנושא "החשבון שלך נפגע". לאחר מכן, הונאת הדיוג תבקש מידע אישי ותספק מועד אחרון דחוף להגיב. במאמר הבא נספק מידע חשוב כך שתוכלו לראות אם הארגון שלכם מוכן למתקפה כזו.

שווה קריאה: טיפול בוירוס כופר >>>

מה המטרה של פישינג?

המטרה של סוג זה של מתקפת סייבר היא להשיג נתונים אישיים רגישים מאנשים שמשתמשים באינטרנט, כך שניתן להשתמש בהם או למכור אותם למטרות רווח. סוג זה של התקפה מכוון בדרך כלל לאנשים שמשתמשים ברשתות Wi-Fi ציבוריות מכיוון שהם פגיעים יותר לפריצה בגלל היעדר תכונות אבטחה ברשתות ציבוריות.

פישינג הוא סוג של מתקפת סייבר שבה הודעת דואר אלקטרוני או הודעת טקסט נשלחת לקורבן במטרה להערים עליו לחשוף מידע אישי כגון שמות משתמש, סיסמאות ומספרי כרטיסי אשראי. ניתן להשתמש בטכניקה זו כדי לקבל גישה למידע רגיש על ידי התחזות לישות אמינה בתקשורת אלקטרונית. הצורה הנפוצה ביותר של פישינג היא שליחת מיילים שנראה כאילו מגיעים מבנקים או ממוסדות פיננסיים אחרים על מנת להוליך קורבנות להונאה לחשוף מידע אישי.

כך תכינו את הארגון שלכם

הונאות דיוג הן סוג של הנדסה חברתית המשתמשת בדוא"ל, אתרים ואמצעים אחרים כדי לגנוב מידע אישי מהמשתמש. נראה כי הונאות דיוג מגיעות לרוב ממקורות אמינים כמו בנקים, סוכנויות ממשלתיות או חברות IT. על מנת להימנע מהונאות דיוג וניסיונות פריצה, חשוב לשמור על תוכנת האנטי וירוס מעודכנת ולהתקין חומת אש.

 

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם ניתן לסחור בשוק ההון מהבית?
מעוניינים לדעת עד כמה זה אפשרי לסחור בהצלחה בשוק ההון מהבית? ובכן, התשובה הקצרה לכך היא שזה אפשרי...
קרא עוד »
מאי 21, 2019
באיזה שלב בפיתוח אפליקציות מוציאים אבטיפוס?
בפיתוח אפליקציה, ישנם שלבים שונים מרעיון לאב טיפוס ולאחר מכן למוצר מוגמר. השלב הראשון הוא שלב...
קרא עוד »
אוק 29, 2022
טונרים למדפסת
בכל מדפסת יש לא מעט מרכיבים. לכל רכיב יש תפקיד חשוב בביצוע התפקיד השלם – הפקת הדפים המודפסים ביעילות,...
קרא עוד »
ינו 25, 2021