קריקטורות

קריקטורות

רבים חושבים על האופציה ללמוד עיצוב גרפי. הם חולמים לעבוד במשרד פרסום נחשב, רוצים לעבוד בבית דפוס, שואפים להמשיך את העסק המשפחתי שהינו מקומון או רוצים להיכנס לעולם האינטרנט, עולם עיצוב האתרים והפרסומות על כל מה שנלווה לכך. אך רבים לא יודעים שלימודי עיצוב גרפי עשויים לפתוח עולם רחב הרבה יותר של אפשרויות, עולם יצירתי שאפשר לעשות בו כל כך הרבה. האחת האופציות שרבים לא יודעים שקיימת לאחר לימודי עיצוב גרפי היא יצירת קריקטורות. כן, אם תמיד פתחתם את העיתון והתלהבתם מהקריקטורה היומית ואם תמיד חלמתם שגם לכם תהיה את האפשרות ליצור דברים כאלו, אם אתם חושבים שיש לכם כשרון לדברים האלו אם תלמדו עיצוב גרפי ובמקרה הזה ספציפית את תוכנת אילוסטרייטור, תוכלו ליצור דברים מדהימים.

קריקטורות פעם והיום

אין ממש צורך להסביר כנראה מהי קריקטורה אבל בכל זאת נקדיש לה כמה מילים. קריקטורה היא ציור דמות כלשהיא, דמות עם מאפיינים שונים אותם הקריקטוריסט מקצין. כך לדוגמא פוליטיקאי עם שפתיים בולטות מעט, יקבל בקריקטורה שפתיים מוגזמות. כך לדוגמא גם דמות מוכרת שהואשמה באלימות, בקריקטורה היא תקבל ידיים גדולות שמסמלות את מה שכולם יודעים… בעבר, קריקטורות היו מצויירות על דף נייר. הקריקטוריסט היה צריך לצייר פיזית ואת מה שהוא צייר צילמו כמה פעמים בשביל להפיץ בעיתון או בכל אמצעי פיזי אחר. היום קריקטורות אפשר ליצור גם על המחשב, אפשר לצייר פיזית על מסך מגע או באמצעות המקלדת. זה נותן המון יתרונות כמו אפשרות שליחה נוחה ופשוטה לכל מקום בעולם באמצעות מייל, האפשרות לשמור את היצירה כבר מהרגע שמתחילים לעבוד עליה, ובכלל, נוחות העבודה היא אחרת. יש אין סוף אפשרויות שלא מצריכות שום דבר פיזי.

לא צריך כשרון בשביל ללמוד גרפיקה

מי שחושב ללמוד תוכנות גרפיקה וספציפית את תוכנת אילוסטרייטור, לא צריך כשרון מולד בשביל זה. נכון, עדיף שתהיה איזו שהיא יצירתיות טבעית, אך זה לא חובה וגם מי שאין לו את זה יכול להצליח. כל מה שצריך בעיקר זה ללמוד את התוכנות הרלוונטיות, את התוכנות הספציפיות וכמובן לתרגל עוד ועוד. אפשר לקבל השראה מיוצרים אחרים ואפשר ללמוד ברשת מה צריך לעשות, אך מה שחשוב בעיקר זה להיות לא פחות ממצויינים בתוכנות ולהכיר כל כלי בהן. איך עושים את זה? לומדים און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי במכללת סולו, המכללה המובילה בישראל ללימודי גרפיקה און ליין.

איך לומדים און ליין?

לא, לא מדובר על לימודים מסרטון יוטיוב או שיעור מוקלט. הלימודים הם עם מורה אמיתי, מורה פרטי שיושב בצד השני של המסך ומלמד את התלמיד ממש כאילו ישב לידו. הלימודים מתקיימים עם תוכנת שיתוף מסכים, תוכנה שמאפשרת לכל אחד לראות את מסכו של השני. יש שלל יתרונות בשיטת לימוד זו. ראשית, לא צריך לצאת מהבית, לא צריך להתלבש ולהתארגן, להוציא את הרכב מהחנייה, לעמוד בפקקים ולמצוא חנייה חדשה. לומדים מהבית מהמקום הנוח ביותר עבורנו. שנית, כל אחד לומד בקצב שלו ועד שהוא לא מבין את החומר לא מתקדמים. אין תלות בתלמידים אחרים. במכללת סולו גם מתכוננים לעבודה בעיצוב גרפי מה שאומר שמכינים תיק עבודות ומקבלים תעודת גמר המציינת את התוכנות שנלמדו. מכללת סולו נחשבת כיום למכללה המובילה בישראל בלימודי גרפיקה, מכללה שבה מלמדים מורים עם ניסיון רב, מורים שעוסקים שנים רבות בתחום ויכולים להעביר מהידיעות שלהם לתלמידים שלהם בצורה הטובה ביותר.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – כיצד בוחרים את החברה הנכונה
כשאנחנו רוצים לבנות אתר אינטרנט, באופן טבעי, נפנה לחברה שמתמחה בכך. זו חברה שתוכל לספק לנו את כל הכלים...
קרא עוד »
אפר 22, 2021
מהי הדרך המומלצת להעברת כסף למשחקי פוקר?
משחקי פוקר באמצעות האונליין הופכים למרכזיים בחיי שחקני פוקר רבים אשר רוצים להמשיך לשחק פוקר רק...
קרא עוד »
מאי 10, 2022
החשיבות של בניית אתר ריספונסיבי בימינו
בעידן של היום, בו כמעט כולם עושים שימוש בלתי פוסק במכשיר סלולארי, החשיבות של בניית אתר ריספונסיבי היא...
קרא עוד »
ינו 10, 2019