עלות בניית חנות וירטואלית

בניית חנות וירטואלית

הרבה פעמים, בעלי עסקים, בעלי מקצוע, תוהים בינים לבין עצמם, האם משתלם להם להשקיע תקציב מסוים בהקמת אתר אינטרנט בכלל וחנות וירטואלית בפרט. אותם אנשים תוהים, האם זה משתלם לאור ההוצאות ביחס למה שהם מקבלים. יש רבים אשר סבורים, שמדובר בהוצאה מיותרת והם יכולים לא לבצע אותה ובכל זאת ליהנות מרווחים כאלה ואחרים, דרך החנות או העסק הפיזי שהם מנהלים.

זו טעות לחשוב על זה כך. נכון שיש עלויות מסוימות לבניית חנות וירטואלית, כפי שנוכל לראות מיד, אך מדובר בעלויות נמוכות ביחס לרווח האפשרי שחנות כזו יכולה לייצר לאורך זמן, שלא נדבר על החיסכון הכספי העצום שהיא מספקת לנו.

צריך לזכור, כשאנחנו בונים חנות כזו ומחשבים עלות בניית חנות וירטואלית, יש עלויות הקמה, יש עלויות שוטפות מסוימות, אך אם מסתכלים על עלויות האחזקה של חנות וירטואלית  ביחס לעלויות אחזקה של חנות פיזית, וכן על הרווחים שהחנות יוצרת ביחס לעלויות, אפשר להבין שמדובר ביחס חיובי עצום לטובת בניית חנות וירטואלית.

מה הן העלויות של בניית חנות וירטואלית? דבר ראשון שצריך לשלם זה על עצם ההקמה של החנות. זה כבר תלוי באיזו פלטפורמה בונים את החנות, כמה משקיעים בעיצוב, מי החברה שבונה את החנות. האם מדובר בחלק בלתי נפרד מהאתר או באתר שונה לגמרי. זה יכול להגיע לסכומים של אלפי שקלים. מדובר בעלות חד פעמית, כאשר החברה שבונה את החנות, אמורה לספק שירות לעדכונים ותיקונים בתנאים שונים.

דבר שני, יש את כל הנושא של הדומיין והאחסון. זה יכול להגיע לסכום של עשרות שקלים או מאות שקלים, תלוי באופי האחסון. חשוב להקפיד על בחירת חברה מקצועית ואיכותית.

דבר שלישי, זה כל הנושא של התשלומים הכרוכים בעניין מסחר באינטרנט, חיבור למערכת סליקה וכדומה. גם פה, מדובר על מאות שקלים, סביר להניח שיהיה צורך לשלם עמלה חודשית. לכך יש להוסיף רכישת רישיון SSL שמיועד לאבטחת התשלום, זה עולה 100 דולר.

אחרי כל זה, הרי שכל דבר אחר שנעשה באתר, ייתכן וידרוש עלות, אך גם ייתכן שזה לא יעלה לנו שום דבר מלבד זמן עבודה.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עבודה עם פריוריטי: תובנות מפתח להצלחה
בעולם הפרודוקטיביות וניהול הזמן, היכולת לעבוד עם עדיפות היא מיומנות שיכולה לגרום או לשבור את ההצלחה...
קרא עוד »
נוב 30, 2023
מה רוב האנשים לא יודעים על אתר "הבשלנית" – טיפים לבחירה נכונה של מתכונים מקוונים
ברוכים הבאים לעולם החקר הקולינרי, שבו כל מנה מספרת סיפור, וכל מתכון הוא מסע שמחכה לצאת אליו. כמומחה...
קרא עוד »
ינו 16, 2024
הפיכת אתר לאפליקציה: איך עובד התהליך ולמי זה מתאים?
הפיכת אתר לאפליקציה כרוכה במספר שיקולים ובדרך כלל היא מתאימה ביותר לסוגים מסוימים של עסקים או...
קרא עוד »
יול 11, 2023