לימוד דיבוב לילדים, מקצוע לחיים בגיל צעיר

דיבוב הינו אחד מהמקצועות הכיפיים הקיימים בתעשיית הסרטים לסוגיה השונים. הצורך בדיבוב קיים בעיקר לשם תרגום פסקול של תכניות טלוויזיה, סרטים, קטעי וידיאו ועוד.  מדובר על תהליך של הקלטה והחלפת קולות בסרטים ובתכנים הללו. היות וקיימים סרטים מורכבים בהם משתתפות דמויות שונות, הרי שלכל אחד יש להתאים את המדובב המתאים מבחינת מין, גיל וכדומה. יוצא איפה, שבסרטים רבים ניתן למצוא קולות של משתתפים רבים כולל ילדים משני המינים. יש צורך ללמוד את הנושא היטב ובצורה מקצועית. דיבוב נעשה גם למטרות בידור, לשעשוע ולצחוק. כך, בסרטונים מצויירים, בסרטוני בעלי חיים ועוד.

הקניית ידע וטכניקה

לימוד דיבוב לילדים נעשה במסגרת קורסים קצרים, יחסית, בני מספר פגישות וכמות שעות נבחרת. במסגרתו לומדים טכניקות שונות של העברת קולות בצורה השומרת על נימת הקול המקורית תוך כדי התאמת התרגום לתנועות השפתיים של הדמויות הדוברות בסרט.  זאת, במסגרת כל האלמנטים הקיימים בפסקול המקורי ובכלל זה, המוסיקה, הצלילים וכדומה. תעשיית הדיבוב בישראל  נועדה רבות לעולם הילדים, בניגוד לעולם שבו מקובל לדובב גם סרטים למבוגרים. לימוד המקצוע  הנ"ל מאפשר עשיית קריירה כבר בגיל צעיר היכולה להימשך גם לכל החיים.

תכני הלימוד

הלימוד הפרטני כולל מספר תחומים ונושאים ובין היתר: הגשה נכונה, ניתוח טקסט, עבודה על דמויות, עבודה מול תמונה ועוד. מטבע הדברים, הקורס לילדים מורכב פחות מאשר זה הניתן עבור מבוגרים, ועדיין, הנושאים הבסיסיים בו קיימים ומאפשרים להם לנסות כוחם לאחר השלמת הלימודים, קבלת תיק העבודות וקבלת התעודה המאשרת עמידתם בהתחייבויות. מומלץ ללמוד בקורס דיבוב המועבר ומנוהל על ידי מדובב מקצועי המוכר בתעשייה. הוא יכול להעביר מניסיונו הרב לכל ילד אשר מבקש ללמוד את המקצוע היטב.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה סייבר ואיך מתחילים לעבוד בזה
אחד הביטויים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, לא רק בז'רגון של אנשי מקצוע שעוסקים בעולם ההייטק בכלל...
קרא עוד »
דצמ 08, 2021
תחזוקת אתרים
תחזוקת אתרים היא פעולה של בדיקה קבועה של האתר שלכם לגבי בעיות וטעויות ושמירה על עדכנות ורלוונטיות. זה...
קרא עוד »
ספט 22, 2020
שיפור מהירות אתרים
מהירות דף האינטרנט שלכם הוא אחד מהגורמים המשפיעים באופן ישיר על הערך שגוגל תיתן לו ובכלל, על הביצועים...
קרא עוד »
אוק 05, 2021