לימוד דיבוב לילדים, מקצוע לחיים בגיל צעיר

דיבוב הינו אחד מהמקצועות הכיפיים הקיימים בתעשיית הסרטים לסוגיה השונים. הצורך בדיבוב קיים בעיקר לשם תרגום פסקול של תכניות טלוויזיה, סרטים, קטעי וידיאו ועוד.  מדובר על תהליך של הקלטה והחלפת קולות בסרטים ובתכנים הללו. היות וקיימים סרטים מורכבים בהם משתתפות דמויות שונות, הרי שלכל אחד יש להתאים את המדובב המתאים מבחינת מין, גיל וכדומה. יוצא איפה, שבסרטים רבים ניתן למצוא קולות של משתתפים רבים כולל ילדים משני המינים. יש צורך ללמוד את הנושא היטב ובצורה מקצועית. דיבוב נעשה גם למטרות בידור, לשעשוע ולצחוק. כך, בסרטונים מצויירים, בסרטוני בעלי חיים ועוד.

הקניית ידע וטכניקה

לימוד דיבוב לילדים נעשה במסגרת קורסים קצרים, יחסית, בני מספר פגישות וכמות שעות נבחרת. במסגרתו לומדים טכניקות שונות של העברת קולות בצורה השומרת על נימת הקול המקורית תוך כדי התאמת התרגום לתנועות השפתיים של הדמויות הדוברות בסרט.  זאת, במסגרת כל האלמנטים הקיימים בפסקול המקורי ובכלל זה, המוסיקה, הצלילים וכדומה. תעשיית הדיבוב בישראל  נועדה רבות לעולם הילדים, בניגוד לעולם שבו מקובל לדובב גם סרטים למבוגרים. לימוד המקצוע  הנ"ל מאפשר עשיית קריירה כבר בגיל צעיר היכולה להימשך גם לכל החיים.

תכני הלימוד

הלימוד הפרטני כולל מספר תחומים ונושאים ובין היתר: הגשה נכונה, ניתוח טקסט, עבודה על דמויות, עבודה מול תמונה ועוד. מטבע הדברים, הקורס לילדים מורכב פחות מאשר זה הניתן עבור מבוגרים, ועדיין, הנושאים הבסיסיים בו קיימים ומאפשרים להם לנסות כוחם לאחר השלמת הלימודים, קבלת תיק העבודות וקבלת התעודה המאשרת עמידתם בהתחייבויות. מומלץ ללמוד בקורס דיבוב המועבר ומנוהל על ידי מדובב מקצועי המוכר בתעשייה. הוא יכול להעביר מניסיונו הרב לכל ילד אשר מבקש ללמוד את המקצוע היטב.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
החשיבות של אנטי וירוס אצלכם בעסק
היום כבר ברור לכולם כי לא ניתן לקיים עסק ללא אנטי וירוס. בדיוק כפי שהמחשבים והטכנולוגיה שלנו לא...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
אחסון יופרס
אחסון אתרים הוא תהליך של אירוח אתר על מערכת ממוחשבת. מערכת המחשוב יכולה להיות חלק מהרשת הפנימית של...
קרא עוד »
אוק 13, 2022
קורס פיתוח אפליקציות לילדים מוכשרים
יש לנו ביקוש עצום להדרכה לפיתוח אפליקציות במדינה שלנו. עם זאת, רוב האנשים שמתכוננים להפוך למפתחים לא...
קרא עוד »
אפר 24, 2023