איך לצלם נכון פורטרט?

צילום פורטרט הוא תחום נרחב הכולל מגוון היבטים מקצועיים, טכניים ואפילו פסיכולוגיים המשולבים בצילום ויכולים להשפיע על התוצאה הסופית. כדי לצלם פורטרט בצורה נכונה יש הצורך לשלוט בהיבטים המקצועיים של עולם הצילום ושל המצלמה שאנו עובדים עמה, לשלוט בתאורה מלאכותית וטבעית ועוד. להלן כמה טיפים חשובים לצילום נכון של פורטרט.

#1 – מדידת אור:

אחד המושגים המוכרים בתחום הצילום הוא תחום מדידת האור של המצלמה שלנו המתרגמת את כמות האור הטבעי הנכנס לנתונים הנחשפים בתמונה. כדי להכיר היטב איך לעבוד עם מדידת האור וההגדרות שלה במצלמה שלכם כדי לעשות שימוש נכון בתאורה.

#2 – לשלוט בחלקי המצלמה:

עם מצלמה דיגיטלית פשוטה ככל הנראה לא תצטרכו להתעסק יותר מדי עם מהירות תריס או מפתח צמצם אולם במצלמה מתקדמות ואיכותיות יותר אלו יסודות בסיסיים שאתם חייבים להכיר, להבין כיצד העבודה עם הגדרות מסוימות עשויות להשפיע על הצילום. לדוגמה: עומק שדה פתוח יותר מאפשר צילום של עומק שדה רדוד יותר. הכוונה היא להבלטת הנושא על פני הרקע. מהירות תריס היא אחת הדרכים להקפיא תמונה של אלמנטים בתנועה או לחילופין למרוח תמונה של אלמנטים כאלה בהתאם לרצון שלנו. לעתים במהירויות תריס גבוהות יהיה קשה לעבוד בתאורה טבעית מסוימת ולכן לצורך כך כדאי להכיר מהו ISO ואיך עושים בו שימוש. לקריאה אודות קורס צילום פורטרטים

#3 – למדו לעבוד נכון עם אור טבעי:

צילומי פורטרט רבים נעשים בחוץ ובמקומות שונים שבהם יש תאורה שונה. זו עשויה להשתנות בהתאם למיקום שלכם, בהתאם למזג האוויר, בהתאם לשעה ביום ועוד. למדו לנצל את התאורה הטבעית לטובתכם כדי לייצר תמונות איכותיות, יצירתיות ומקצועיות יותר. 

לסיכום; אלו הם רק כמה טיפים קטנים מתוך מגוון רחב של טיפים שיכולים לעזור לכם לצלם פורטרט נכון. הניסיון הנו חשוב מאוד וכל פעם נסו ללמוד משהו חדש כדי לשפר את הביצועים שלכם. מידע נוסף באתר https://www.yarokonline.co.il/

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדוע קישורים חיצוניים הכרחיים כל כך לפעולת הקידום
קישורים חיצוניים הם מורה האצבע של גוגל. הם אומרים למנוע החיפוש איזה אתר אמין ואיזה פחות. איך זה...
קרא עוד »
ינו 16, 2021
השאלות שלא נשאלו על פיתוח אפליקציות לנייד
התחום של פיתוח אפליקציות לנייד הוא כמו פאזל המשתנה ללא הרף, שבו הפתרונות של אתמול לא יתנו מענה...
קרא עוד »
נוב 14, 2023
יציאה מהמבוך הדיגיטלי: גורמים ליישום מערכות מידע
היישום של מערכת מידע (IS) דומה להתקנת הרשת העצבית של ארגון - זוהי מערכת העצבים המרכזית ששולטת, מודיעה...
קרא עוד »
אוק 02, 2023