ייצור חשמל סולרי – מה נדרש לשם כך

אנרגיה מהשמש

השמש מספקת מקור חופשי ושופע של אנרגיה נקייה בצורה של אור טבעי וחום. אפשר לתפוס חלק מאנרגיה חופשית זו ישירות כדי להמיר אור שמש לחשמל באמצעות לוחות פוטו-וולטאיים סולאריים.

מערכות סולאריות ממירות אור לכוח חשמלי. הם נעות מגודל של כמה סנטימטרים רבועים, למשל על מחשבונים ושעונים ועד מערכות של מאות מטרים רבועים העשויים ממודולים מחוברים זה לזה המהווים מערך. פוטונים באור השמש פוגעים בלוח השמש ונקלטים בחומרים מוליכים למחצה, כמו סיליקון. אלקטרונים (טעונים באופן שלילי) נופלים מהאטומים שלהם ומאפשרים להם לזרום דרך החומר לייצור חשמל. בשל ההרכב המיוחד של תאי השמש, האלקטרונים מורשים לנוע רק בכיוון אחד. מערך של תאים סולאריים ממיר אנרגיה סולארית לכמות שימושית של זרם ישר (DC). זרם החשמל מועבר דרך חיווט למהפך, אשר ממיר את הזרם לחשמל (זרם חילופין) המחובר לאספקת החשמל העיקרית של הנכס.

התמצאות והטיה

ההתקנה האידיאלית למודולי PV פונה דרומה בזווית זווית של בין 30 ל- 40 מעלות מהאופק. זה מניב את הביצועים השנתיים הטובים ביותר. ניתן לבצע התקנות הפונות לכל מקום מדרום מזרח ומערב מערבה.

מיקום האתר

כמות החשמל המופקת על ידי מערכת סולארית יכולה להשתנות גם כי תלוי היכן אתם גרים בארץ וכמות השמש שאיזור זה מקבל. בארץ בגדול אין בעיה של מחסור בשמש בשום מקום.

הצללה

מערכת יכולה לסבול מעט צל בשעות מוקדמות או מאוחרות של היום ללא הפחתה רבה בתפוקה הכוללת, אך לא הצללה בין השעה 10:00 בבוקר ועד 16:00. עצים, ארובות, אנטנות טלוויזיה וכו' הם כולם גורמים להצללה ויש לתת עליהם את הדעת לפני כל התקנה. בתכנון משותף אנו מבטיחים לכם את התוצאות הטובות ביותר לנכס שלכם.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס אונליין – בכל שפה, מכל מדינה
תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. התעוררתם בבוקר והחלטתם ללמוד קורס ספרות אנגלית או קורס אחר שמתייחס...
קרא עוד »
אפר 01, 2020
איך לבחור עורך דין לדיני אינטרנט?
האינטרנט הביא עמו הרבה שינויים בכל תחום ובכל שלב מהחיים שלנו. אנחנו מוצאים את עצמנו מחפשים וגם מוצאים...
קרא עוד »
אפר 29, 2021
כיצד עובדת כריית אתריום?
אנשים אשר יש להם ידע רחב בחיים יכולים לקבל החלטות הרבה יותר חכמות ומושכלות. סביר להניח כי אנשים אלו...
קרא עוד »
ינו 03, 2019