קישורים בתשלום האם זה חוקי

SEO

כשהיינו קצת יותר צעירים, יפים ונטולי דאגות אהבנו לצאת בכל שבוע למועדון פופולרי כדי לבלות עם חברים וגם כדי להגיד שהיינו במסיבה השווה ההיא. באחת מהיציאות התפשטה שמועה כי יש מסיבה מטורפת עם המון סלב במועדון בתל אביב, וכניסה אליה היא רק על פי רשימת מוזמנים שאושרו מראש.

כמובן שאנו מרגישים שאנו מוכרחים גם להיות חלק מהמסיבה הזאת, אבל איך נוכל להצליח להיכנס אליה? ואז אנו נזכרים במכר שיצאנו אתו כמה פעמים למועדונים שונים, וכיום הוא הפך להיות יחצ"ן גדול ומוכר בעולם חיי הלילה. טלפון זריז אליו וכבר אנו מופיעים ברשימה המוזמנים של המסיבה הסגורה הזו.

דוגמה זו באה למעשה להדגים את הכוח שיש לרשת קשרים בין אנשים, וכך להשפעה חיובית בסופו של דבר שמעניקה לנו את הרווח והכוח מכך. כך בדיוק עובדת השיטה של קישורים חיצוניים בתחום קידום אתרים אורגני. הקישורים החיצוניים מגיעים מאתרים מוכרים וגדולים ברחבי הרשת, כך שככל שהם יהיו יותר מוכרים וסמכותיים – כך האתר שלנו יקבל יותר אמינות וכוח, כי אותו אתר שמוציא ממנו את הקישור כביכול ערב לכך שאנו אתר איכותי ושווה לבקר בו (או בהמשך לדוגמה, לתת לו להיכנס למסיבה הסגורה).

מה גוגל חושבים על קניית קישורים

את הקישורים החיצוניים ניתן להשיג בכמה דרכים שונות, שאחת מהן היא כמובן באמצעות רשת של קשרים ושיתופי פעולה שניתן ליצור עם אתרים ונכסים דיגיטליים גדולים. אך כדי ליצור את אותם קשרים, יש צורך להתחיל מהבסיס שהוא קניית קישורים בתשלום מאתרים גדולים לצורך יצירת ערוץ מחבר שלהם אלינו.

מבחינת גוגל אין כל בעיה להשיג קישורים מאתרים שונים בדרכים של קנייה או שיתופי פעולה, כל עוד לא מדובר על טכניקות קידום מניפולטיביות לצרכי קידום האתר. אם המטרה העיקרית של האתר היא טבעית, זאת אומרת לרכוש קישורים ממקומות אחרים כדי לייצר תנועה איכותית ורלוונטית לאתר – אין להם כל בעיה עם הנושא, והם אפילו מעודדים לכך.

אך אם מדובר על קניית קישורים בכמויות ענק מכמה שיותר אתרים אחרים, ורק לצרכי SEO  ודחיפת האתר קדימה בתוצאות החיפוש, גוגל פחות תתמוך בכך ואף תעניש את האתרים האלו.

 

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים לבחירת קורס פיתוח
כאשר מחפשים קורס פיתוח יהיה חיוני לוודא כי עושים זאת בצורה חכמה וזאת תוך כדי שמתייחסים למספר היבטים...
קרא עוד »
מאי 09, 2021
מי מרוויח מסרטי תדמית: חשיפת הסיפור שלא סופר
סרטי תדמית, כלי רב עוצמה בתחום הסיפור החזותי, חוללו מהפכה שקטה באופן שבו אנשים וארגונים מעבירים את...
קרא עוד »
ינו 23, 2024
איך ניתן לקנות עבודה סמינריונית?
עבודה סמינריונית היא מטלה מעיקה שבהחלט עלולה לפגוע בשלווה שלכם. לא כל אחד יכול להקדיש כל כך הרבה זמן...
קרא עוד »
פבר 13, 2019