הפצת SMS – איך עושים את זה באופן חוקי ומסודר?

המדריך שלהלן מהווה מבוא חשוב לכל גוף עסקי או מנהל, שרוצה להבין את הקשר בין הפצת SMS לבין החוק הישראלי. כולנו יודעים עד כמה להפיץ הודעות בקנה מידה רחב זה קל. הטכנולוגיה קיימת וכל אחד יכול לבצע את זה מעכשיו לעכשיו. אבל חשוב להכיר היטב את הקו שמבדיל בין הפצת SMS באופן חוקי ומוסדר לבין שליחה של מה שנקרא ספאם לא חוקי. 

מי שלא פועל כחוק עשוי להיתבע 

בשל התפתחות תופעת "דואר הזבל" ומסרים שנשלחו מגורמים מפוקפקים וללא בקרה, נחקק בישראל חוק הספאם. משמעות החוק היא שנאסר על גופים מסחריים ועל עסקים בכלל, לשלוח פרסומות אשר מוגדרות כספאם לפי החוק. זו אולי לא העבירה החמורה ביותר בספר החוקים, אבל היא בהחלט יכולה לגרום להגשת תביעה אזרחית נגד חברה שלא פועלת נכון. חשוב לציין כי החוק לא מתעסק באופן בלבדי בהפצה של הודעות. לצד הפצת SMS ישנה התייחסות גם לפרסומות שנשלחות במייל או במערכת של הודעות מוקלטות (ללא גורם אנושי). אחרי ששמנו את הדברים על השולחן, נסביר עוד מה צריך לדעת. 

כך מפיצים הודעות כחוק 

הדרך הנכונה והפשוטה ביותר לבצע הפצת SMS או שליחת הודעות MMS מהמחשב כחוק, היא לקבל את אישור הנמען. לדוגמא, לקוחות שאישרו לגורם עסקי לשלוח להם עדכוני הודעות לגבי מבצעים או כל מסר שיווקי, אפשר לשלוח להם את ההודעות כמוסכם. בנוסף, על מנת שלא להיחשב לספאם, צריכה להיות ללקוח אפשרות לבקש להפסיק את משלוח ההודעות והסרה מרשימת התפוצה. דרך יעילה לפעול בצורה חוקית היא להעביר את ההודעות באמצעות מערכת מובנית לשליחת הודעות. מערכת כזאת שמתוכננת נכון, יודעת לבצע את ההפצה על פי כללי החוק המעודכנים. 

 

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס אונליין – בכל שפה, מכל מדינה
תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. התעוררתם בבוקר והחלטתם ללמוד קורס ספרות אנגלית או קורס אחר שמתייחס...
קרא עוד »
אפר 01, 2020
סרטון תדמית לעסק – איפה אנחנו יכולים להציג אותו
כשאנחנו מבקשים לפרסם את העסק שלנו בפני הקהל הרחב, אזי שיש לנו אופציות שונות שאנחנו יכולים לנצל אותן...
קרא עוד »
פבר 22, 2022
רעיונות ליום הולדת – איפה לחגוג ובאיזה קונספט
כל מי שרוצה לארגן אירוע יום הולדת, לא יתקשה למצוא רעיונות למתנות מסוגים שונים אשר יתאימו לכך. בין אם...
קרא עוד »
אוק 19, 2020