הפצת SMS – איך עושים את זה באופן חוקי ומסודר?

המדריך שלהלן מהווה מבוא חשוב לכל גוף עסקי או מנהל, שרוצה להבין את הקשר בין הפצת SMS לבין החוק הישראלי. כולנו יודעים עד כמה להפיץ הודעות בקנה מידה רחב זה קל. הטכנולוגיה קיימת וכל אחד יכול לבצע את זה מעכשיו לעכשיו. אבל חשוב להכיר היטב את הקו שמבדיל בין הפצת SMS באופן חוקי ומוסדר לבין שליחה של מה שנקרא ספאם לא חוקי. 

מי שלא פועל כחוק עשוי להיתבע 

בשל התפתחות תופעת "דואר הזבל" ומסרים שנשלחו מגורמים מפוקפקים וללא בקרה, נחקק בישראל חוק הספאם. משמעות החוק היא שנאסר על גופים מסחריים ועל עסקים בכלל, לשלוח פרסומות אשר מוגדרות כספאם לפי החוק. זו אולי לא העבירה החמורה ביותר בספר החוקים, אבל היא בהחלט יכולה לגרום להגשת תביעה אזרחית נגד חברה שלא פועלת נכון. חשוב לציין כי החוק לא מתעסק באופן בלבדי בהפצה של הודעות. לצד הפצת SMS ישנה התייחסות גם לפרסומות שנשלחות במייל או במערכת של הודעות מוקלטות (ללא גורם אנושי). אחרי ששמנו את הדברים על השולחן, נסביר עוד מה צריך לדעת. 

כך מפיצים הודעות כחוק 

הדרך הנכונה והפשוטה ביותר לבצע הפצת SMS או שליחת הודעות MMS מהמחשב כחוק, היא לקבל את אישור הנמען. לדוגמא, לקוחות שאישרו לגורם עסקי לשלוח להם עדכוני הודעות לגבי מבצעים או כל מסר שיווקי, אפשר לשלוח להם את ההודעות כמוסכם. בנוסף, על מנת שלא להיחשב לספאם, צריכה להיות ללקוח אפשרות לבקש להפסיק את משלוח ההודעות והסרה מרשימת התפוצה. דרך יעילה לפעול בצורה חוקית היא להעביר את ההודעות באמצעות מערכת מובנית לשליחת הודעות. מערכת כזאת שמתוכננת נכון, יודעת לבצע את ההפצה על פי כללי החוק המעודכנים. 

 

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המחשב איטי מה עושים? קבלו טיפים
מה עושים במקרה והמחשב איטי? זו שאלה שאנשים רבים שואלים, אך התשובה אינה פשוטה כפי שהיא נראית. המחשב...
קרא עוד »
אפר 22, 2023
שחזור דיסק קשיח בעיר ירושלים
האם ניתן לשחזר דיסק קשיח? האם אי פעם שאלתם את עצמכם, כיצד ניתן לשחזר נתונים מהכונן הקשיח, במיוחד כאשר...
קרא עוד »
מרץ 02, 2021
פרסום ממומן בגוגל זה לא משחק ילדים – כך תימנעו מלזרוק אלפי שקלים לפח
נראה שאין כמעט חברה ועסק ב- 2021 שאינו מפרסם את מוצריו ושירותיו ברשת. לא, זה לא באמת קל כמו שזה נראה ויש...
קרא עוד »
פבר 05, 2021