הילד גולש באינטרנט – אלו הסכנות שמהם הוא צריך להיזהר

סכנות באינטרנט

הגעתם להחלטה שהילד שלכם גדול מספיק בשביל לקבל מכשיר טלפון משלו. וזה כבר לא חדש שיחד עם הטלפון מגיע האינטרנט. ולכן, זה יכול להיות זמן מצוין להושיב את ילדכם ולספר לו מעט על הסכנות הקיימות ברחבי האינטרנט, סכנות הקיימות לו, רק בגלל השימוש שלו באינטרנט. קראו בהרחבה באתר VipMarketing!

הנה מה שאתם יכולים להעלות בפניו

ספרו לו על קהלי היעד השונים

מכיוון שאף אחד לא אוהב לשמוע על הסכנות האורבות לו ספציפית, אתם יכולים להסביר לילד שלכם על הקהלים השונים והסכנות השונות שקיימות לכל אחד ואחד מהם. כאשר קהל יעד מסוים יהיו האנשים המבוגרים המסתמכים על נתינת אמון בלבד ולעתים יוצאים מרומים מכך. תוכלו למקם אותו בקהל היעד, למשל, של עבריינים המחפשים לדבר עם ילדים, למרות שהם לא אמורים. 

ספרו לו על האנשים הרעים

ממש כמו בעולם האמיתי שילדכם כבר למד להכיר, גם ברחבי האינטרנט ישנם אנשים רעים שמחפשים לפגוע באנשים זכים על לא עוול בכפם. ומכיוון שאין דבר יותר תמים מילד, ישנם אנשים רעים שמנצלים זאת. הבהירו לילדכם שהוא לא אמור לדבר עם אף אדם שהם לא מכירים, לא משנה מה אותו אדם מציע או שואל. אם קרה דבר כזה, שיודיעו לכם. 

הזהירו אותו מבריונות ברשת

מאחר וילדכם נמצא בשלבי למידת החברה, זה יהיה בלתי נמנע להיתקל בבריונות ברשת, בעיקר כשהיא נמצאת בכל טוקבק ובכל רשת חברתית. למדו את ילדכם שזוהי לא הדרך המקובלת ושזוהי התנהגות בלתי נסבלת ופוגענית. כמו כן הסבירו לילדכם שאם מישהו מתנהג בבריונות כלפיהם, שיפנו אליכם ויעדכנו אתכם במתרחש. 

לסיכום,

הרשת רצופה בסכנות, עבור ילדים בעיקר. כהורים אנחנו בטוחים שאתם רוצים לשמור עליהם מכל ולכן זה חשוב לנהל את השיחה הזו לפני תחילת השימוש באינטרנט. למידע נוסף כנסו ללינק!

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פיתוח אפליקציות לילדים – כל מה שרציתם לדעת
היום זה נהיה פופולארי עבור ילדים ללמוד פיתוח אפליקציות כבר בגילאים מוקדמים, החל מגיל 10. למעשה, פיתוח...
קרא עוד »
פבר 23, 2019
גישה מרחוק – מה זה ולשם מה אנחנו צריכים את זה?
תתארו לעצמכם את הסיטואציה הבאה. נניח ואתם עובדים בעסק על מאפיינים מסוימים, כאלה שאתם לא יכולים לשתף...
קרא עוד »
יונ 17, 2020
האם אחסון אתרים משפיע על היכולת של אתר להתקדם בגוגל?
לכאורה, אחסון אתר הוא היבט טכני משני, שנמצא ברקע המאמצים להקים ולהפעיל אתר עסקי איכותי. אך האם ייתכן,...
קרא עוד »
ספט 22, 2019