טיימינג זה שם המשחק

אחד הכללים החשובים והנכונים ביותר בחיים, בכל דבר, הוא לדעת לעשות את הדברים הנכונים בזמן הנכון. היה זה ג'ון מקליין בסדרת הסרטים מת לחיות, אשר הגדיר את עצמו, בהומור, כאדם הלא נכון בזמן הלא נכון, מה שמלמד אותנו, שעלינו לדעת להגיע בזמן הנכון, בשביל שנוכל להשיג את המטרה שלנו. 

מי שיכול ללמד אותנו לא מעט על כך, הוא ירון מוראדי, יזם הייטק שהיה שותף בחברות סטארטאפ שונות. מדובר על אדם ניסיון רב בתחום והוא יודע בדיוק את המשמעות של טיימינג. מתי לעשות את הדברים ומתי לחכות בסבלנות. אומרים שהחיפזון מהשטן, אך זה גם עובד הפוך, מי שמחכה וממתין יותר מדי, עלול למצוא בתחנה כשהרכבת יוצאת בלעדיו. 

ירון מוראדי במהלך שנותיו כיזם הייטק מצא את עצמו לא פעם בנקודות בהן היה צריך לקבל החלטה, היה צריך לדעת מה לעשות, טיימינג נכון עזר לו לקבל את ההחלטה הנכונה ולהשיג את התוצאה לה הוא ייחל. 

מה זה אומר טיימינג נכון?

בשביל להבין את המשמעות של הדברים, נציג דוגמא קלה: נניח ואנחנו מפתחים מוצר מסוים לשוק ספציפי. על פניו, יאמרו אנשים, ברגע שהמוצר מוכן עלינו לצאת איתו לשוק. אך מי שבוחן היבטים של טיימינג ידע לבחון את המצב היטב ולהחליט האם זה באמת הזמן, או שעלינו להמשיך ולשפר את המוצר, לחכות קצת לרגע הנכון. 

יכול להיות שהמוצר לא מספיק איכותי, יכול להיות שאין לו עדיין שוק מספיק גדול, יש תנודתיות בשוק ולא בטוח שקהל היעד הרלוונטי יהיה מוכן להשקיע בו ועוד. אם פועלים בשיקול דעת ועושים את החישובים הנכונים, אפשר בסופו של דבר להגיע לתוצאה הנכונה בסבלנות ובצורה נכונה.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם לכל עסק יתאים פרסום באינסטגרם?
ברור לכל כיום כי אף עסק לא יכול לשרוד ללא פרסום. אך באותה מידה ברור כי אמצעי הפרסום הישנים הם פשוט כבר...
קרא עוד »
נוב 26, 2018
מהי תובענה ייצוגית והאם אפשר להתמודד איתה לבד?
תובענה ייצוגית היא שונה במהותה מתביעה פרטית, כאן אנו עוסקים בפגיעה של גורמים כמו תאגידים, או רשות...
קרא עוד »
יול 06, 2021
מחשבים ניידים דל – איך קונים מחשב נייד בצורה חכמה
מחפשים מחשב נייד? מצוין! במאמר הבא נדבר על בחירת מחשבים ניידים בצורה נכונה - ובדגש על מחשבי חברת דל...
קרא עוד »
יונ 07, 2020