מה זה אוטומציה וכמה זה נדרש כשמחפשים משרת QA?

אחד מעמודי התווך של בדיקות התוכנה – QA הוא השימוש באוטומציה ולכן מדובר בנושא בסיסי וחשוב ביותר. בכל תוכנית הלימוד של מקצוע זה, לומדים אוטומציה וזהו דבר בסיסי.

מה זה אוטומציה

אוטומציה הוא שינוי של כל תהליך שבוצע בעבר באופן ידני וכעת הוא הועבר לביצוע בדרך אוטומטית על ידי פעולות שונות בתוכנה. המגמה של כל שימוש בתוכנה הן באתרי האינטרנט, באפליקציות והן באתרים המתאים לטלפונים הסלולריים היא לעבור מהדרך הפשוטה בה בוצעו בעבר הבדיקות באופן ידני באיטיות וצעד אחר צעד, להעביר אותם כעת למהלך אוטומטי כך שהבדיקות יבוצעו לבד ולאורך כל הדרך.

שיטת האוטומציה בנויה על פעולות אלקטרוניות שנעשות שוב ושוב באופן שגרתי ללא צורך בביצועם בפועל על ידי המתכנת או הבודק. התוכנה מריצה את הבדיקות הללו באופן יזום אחת לתקופה, כדי לעלות על באגים ותקלות וגם לתקן אותם בהתאם להנחיות אוטומטיות הקיימות במערכת.

כיצד מתבצעות הפעולות האוטומטיות

בודקי QA משתמשים באופן תדיר במסגרת העבודה היום יומית שלהם בנושא האוטומציה. הם מפעילים את השינויים תוך שימוש בשפות התכנות המובילות של תחום זה שהן JAVA  ו –  HTML כך שהפעילות תיכנס לרוטינה ותתבצע כל הזמן באופן סדיר וללא צורך בהתערבות של הבודק.

במציאות העכשווית כמות הבדיקות הידניות יורדת באופן משמעותי ורוב בתוכנות עובדות רק על אוטומציה ומבצעות בדיקות עצמוניות. במקרים רבים בדברים קורים בסביבת IDE , JAVA ECLIPSE על אפליקציות WEB וזאת לאור התדירות הרבה בשימוש באפליקציות שמתבצע דרך מכשירי הסמרטפון.

כדי לסייע לפעולות האוטומציה, רבים מהבודקים מבצעים גם ניטור של תעבורת TNIFFLER ואופציית שימוש בדפדפן TOR, שמסייע רבות לכל התהליך המורכב והסבוך.

למידע נוסף הכנסו עכשיו לאתר שלנו: https://qamasters.co.il/.

בלוג כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיפור מהירות אתרים
מהירות דף האינטרנט שלכם הוא אחד מהגורמים המשפיעים באופן ישיר על הערך שגוגל תיתן לו ובכלל, על הביצועים...
קרא עוד »
אוק 05, 2021
אילו שירותים יכולים לשפר את תפקוד העסק?
ניהול עסק בישראל זו משימה לא פשוטה, ולעיתים אף מאתגרת. רבים מבקשים לשפר את תפקוד העסק, על מנת למנף אותו...
קרא עוד »
אוג 12, 2020
ניווט ב-Sonic Seas: מה שכדאי לדעת לפני בחירת ציוד הגברה
כמומחה בעל שם בתחום הגברת השמע, אני מבין שבחירת הציוד המתאים יכולה להיות משימה לא פשוטה, במיוחד בשוק...
קרא עוד »
אוק 19, 2023